Freya Cat, Ústí nad Labem 3

základní organizace Českého svazu chovatelů - Sdružení chovatelů koček


Chováme...

Britské kočky jsou známy svou vyrovnanou, klidnou a milou a povahou. Je to kočka přátelská a přítulná. Někdy dlouhé hodiny prospí, jindy si hraje s různými hračkami. Také se však velmi ráda nechává hladit. Přestože je velmi milá a jemná, je to osobnost a nenechá si všechno líbit. Pokud s něčím nesouhlasí, dá to ihned najevo.
Britská kočka většinou dobře vychází s ostatními kočkami, dokonce často i se psy. Protože je to kočka dobromyslná, hodí se i do domácnosti, kde jsou děti.

Britská krátkosrstá kočka je středně velká až velká svalnatá kočka, se širokým hrudníkem, dobře osvaleným hřbetem a plecemi, krátkými a zavalitými končetinami se silnými, kulatými tlapkami a silným, poměrně krátkým ocasem se zakulacenou špičkou.

Hlavu mají kulatou a masivní, se širokou lebkou a silnou bradou, krátkým, širokým a rovným, u kořene lehce prohnutým nosem bez stopu, krátkýma, široce nasazenýma a lehce zakulacenýma ušima. Oči mají velké, kulaté, široce otevřené v barvě oranžové až měděné u stříbrných koček se dává přednost barvě zelené. Krk mají krátký a silný.
Jejich srst je krátká, hustá, nepřiléhající, s dobře vyvinutou podsadou.

britská kočka britská kočka britská kočka britská kočka britská kočka britská kočka britská kočka

Chovatelské stanice britských koček

Gemka*CZ - www.gemka-most.cz
Malý Šibal*CZ - www.schuster.cz/sibal
z Liščího vrchu*CZ - www.zliscihovrchu.net

logo Freya Cat
© Freya Cat 2009